Prins

  prins2018

  Prins Mathijs I

  Mathijs (2019)

  Mathijs I Gulpers nieuwe prins van groeët Schaesberg

  Zaterdag 24 november 2018 is in het Streeperkruis te Landgraaf Mathijs Gulpers geproclameerd tot Prins Mathijs I van Groeët Schaesberg. 

  De vele aanwezigen werden vooraf getrakteerd op een gevarieerd en bont programma van diverse artiesten. De opening werd verzorgd door een spetterend optreden van dansgroep Eternity, waarna zangeres Kelly van de Lump uit Schimmert met veel enthousiasme haar grootste hits ten gehore bracht. Alvorens de abdicatie van regerend prins Mike I Hermans begon was er nog een geweldig optreden van duo de Twiee Gewaejde uit Nuth.

  Hierna werd er op bijzondere wijze afscheid genomen van Prins Mike I. Viënna Hermans, zus van Prins Mike I en tevens al jaren een van de dansmariekes van D’r Schaesbergse Vasteloavends Verein, danste nog één keer voor haar broer, waarbij de hechte familieband overduidelijk voelbaar was. Heel mooi! 

  Prins Mike I kan terugkijken op een geweldig seizoen. Hij begon zijn regeerperiode met Jeugdprins Luc II en zag tijdens een bomvolle kindermiddag op 11 februari Jeugdprins Kyle I op de bühne verschijnen. Een schot in de roos, zo bleek: Mike en Kyle vormden al snel een super duo en hebben de carnaval in Landgraaf op voortreffelijke wijze op de kaart gezet. Ook in de maanden buiten de carnaval heeft Mike veel gelukzalige momenten beleefd: hij is getrouwd met Romana Schmetz en men mocht samen hun zoontje Quint verwelkomen.

  Na zijn abdicatie is Mike weer geïnstalleerd als raadslid van D’r Schaesbergse Vasteloavends Verein. Ook werd Mike opgenomen in het gilde van de Oud Prinsen. Hierna werd de bühne vrijgemaakt voor het bekende duo Paul en Leo uit Heerlen. Hun vrolijke nummers deden alle emoties van de ontroerende abdicatie snel vergeten. De spanning in de zaal nam in rap tempo toe: wie zou de nieuwe prins van Groeët Schaesberg worden? 

  Na een geweldige proclamatie act van leden van D’r Schaesbergse Vasteloavends Verein in het thema Aprés-Ski werd Mathijs Gulpers onthuld als de nieuwe heerser van Groeët Schaesberg. Mathijs is geboren op 22 augustus 1984 te Heerlen. Hij is als beroeps-diskjockey en zelfstandig ondernemer actief met zijn bedrijf Entertainment Company te Strijthagen, waarmee hij de muziek en techniek voor bruiloften, bedrijfsfeesten en bijeenkomsten verzorgt. In Schaesberg en ver daarbuiten is Mathijs dan ook geen onbekende. Samen met zijn vriendin Edyta heeft Mathijs een gezamenlijke liefde; zijn Duitse herdershond Temo. Ook speelt hij graag een potje Monopoly en is hij geïnteresseerd in de Formule 1. Verder is Mathijs penningmeester van de Ondernemersvereniging Abdissenbosch/Strijthagen (OVAS), voorzitter van de werkgroep Samen Veilig Ondernemen (SVO) en lid van de Kontaktgroep Industrie & Dienstverlening Landgraaf (KIDL).

  Na de installatie tot Prins Mathijs I van Groeët Schaesberg danste dansmarieke Dorinda Pinxt speciaal voor hem haar nieuwe dans. Na de prinsendans nam Mathijs alle felicitaties in ontvangst en stortte hij zich vervolgens in het feestgedruis op de muzikale klanken van CarnavalDJ Pascal Gielen.

  De receptie van Prins Mathijs I is op zondag 6 januari 2019 in het Streeperkruis te Landgraaf, aanvang 11.11 uur.

  Jeugdprins

  jeugdprins2019