Prins

  prins2018

  Jeugdprins Luc II Neudigt Oett. 2017

  6 februari 2017

  Beste Carnavalist,

  Aafgeloape zondig 05 fibbrewar, bin ich oetgeroape tot Jeugdprins va groeët Schaesberg. Dat is vuur mich natuurlijk ee groeëte ier én ich bin dan och ontzettend vroê dat ich het noe gikkerinne maag vertellen!

  Geer wil ich dit same mit dich goa viere, speciaal vuur mich organiseert mieng verein, d’r Schaesbergse Vasteloavends Verein “Jeugdprins Neudigt Oett..”.

  Op dizze speciale oavend sjtoan ich in het middelpunt. Mit ee leuk programma begeleid durch sjpasskapel Mit de moel d’r aa en kingerartiesten Jungen tiroler teufel en Same sjpass. Weëdt mieng prinsenfoto onthuld en toegevoegd aa de Oad-jeugdprinsen galerij. Doadurch weëdt ich vereeuwigd binnen de lange historie van de sjeeter vasteloavend.

  Och kint ier mich tiedens dizze oavend feliciteren, mit mieng beneuming als “Jeugdprins Luc II ”. Maar vooral hoop ich same mit uch, er inne geweldige fest oavend van te make. De oavend is op 11 fibbrewar en zal starten om 20:00, vanaaf 19.45 zal ich uch persoonlik beij de ingang ontvangen.

  Gier zut speciaal durch mich oetgeneudigt vuur dizze oavend. Het zal pjlaatsvinge in café het brandwapen, het adres is, markt 7 landgraaf.

  Alaaf, Jeugdprins Luc II

  jp neudigt oet 11 feb 2017

  Jeugdprins

  jeugdprins2019